OxyGeneo

OxyGeneo to innowacyjna metoda, wykazująca szereg zbawiennych właściwości, które skutecznie oddziałują na skórę. Zależy Ci na promiennej i świeżej cerze? W takim razie technika ta jest idealna dla Ciebie!

OxyGeneo – zabieg i jego spektakularne efekty

Zabieg OxyGeneo uznawany jest za niezwykle skuteczny, a jego efekty cenione są przez wiele klientek gabinetów kosmetycznych. Dlaczego? Ponieważ podczas jednej wizyty stosowana jest technika o czterech różnych właściwościach. Można do nich zaliczyć:

 • złuszczenie martwego naskórka,
 • szybkie wchłanianie się składników odżywczych,
 • dotlenienie skóry,
 • przyjemny masaż.

Proces zbawiennie wpływa na kondycje skóry – powoduje jej dogłębne odżywienie oraz rozświetlenie. Oprócz tego stosowany jest w celach odmładzających. Złuszczenie zrogowaciałej części naskórka ułatwia dojście składnikom odżywczym wgłąb skóry, nadając jej świetlistego i zdrowego wyglądu. Zabieg OxyGeneo inspirowany jest właściwościami dotleniającymi, z których słyną gorące źródła.

oxygeneo urządzenie
oxygeneo zabieg

OxyGeneo – zabieg. Jak wygląda przebieg?

Zabieg OxyGeneo składa się z kilku faz. Podczas pierwszej z nich dochodzi do usunięcia zewnętrznej warstwy naskórka za sprawą uwalniających się mikrogranulek z kapsułki. Po tym etapie skóra jest wygładzona i gotowa na dalsze kroki. Następnie stosuje się specjalny preparat taki jak np. retinol, kwas hialuronowy lub azelainowy. Odpowiednio złuszczona cera skutecznie wchłonie wszelkie substancje aktywne, dzięki czemu ich działanie będzie bardziej widoczne. Ostatnim krokiem jest wywołanie tzw. „efektu Bohra”, który polega na:

 • wysłaniu krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego skóry,
 • podwyższenie poziomu przepływu krwi w naczyniach włoskowatych,
 • podwyższenie metabolizmu komórek skóry.

Za jego powstanie odpowiedzialne są pękające na skórze mikropęcherzyki, które bogate są w dwutlenek węgla. Ich obecność odpowiada za natychmiastowe dotlenienie skóry. Z tego powodu opinie o OxyGeneo są bardzo pozytywne i wiele klientek docenia właściwości tego zabiegu.

OxyGeneo – zabieg. Ważne informacje

Zabieg OxyGeneo wykonuję w swoim gabinecie w Koszalinie, ponieważ zależy mi na podkreśleniu i wydobyciu piękna z każdej klientki. Dla najbardziej widocznego efektu zaleca się wykonanie 6 serii w 1-2 tygodniowych odstępach. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się promienną i jedwabiście gładką cerą przez bardzo długi czas. Przed wizytą w salonie kosmetycznym unikaj opalania się, a także zrezygnuj z peelingów. Aby jak najdłużej cieszyć się metamorfozą skóry po zabiegu, nie używaj kwasów AHA i BHA przez co najmniej 2 tygodnie. Oprócz tego nie zaleca się korzystania z sauny, solarium oraz basenu przez około 2-3 dni. Zadbaj także o delikatne oczyszczanie przy użyciu łagodnych środków myjących.

Jak działa technologia OxyGeneo?

OxyGeneo to innowacyjna technologia firmy Pollogen, która działa wielowarstwowo i dzięki temu charakteryzuje się tak wysoką skutecznością. Kluczem do jej sukcesu jest wystąpienie tzw. efektu Bohra. Efekt OxyGeneo powstaje bowiem na skutek połączenia opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze. To powoduje reakcję chemiczną w postaci swoistego wybuchu pęcherzyków CO2, które złuszczają naskórek, otwierają pory i aktywują wchłanianie substancji. Wtedy zachodzi właśnie wspomniany efekt Bohra, który skutkuje zwiększonym przepływem krwi w naczyniach włosowatych i podwyższeniem metabolizmu komórek naskórka.

Komu zalecany jest zabieg OxyGeneo?

OxyGeneo obejmuje złuszczenie, rewitalizację i głębokie dotlenienie skóry. Efektem jest wyraźnie odżywiony i odmłodzony naskórek. Dlatego właśnie zabieg ten polecany jest przede wszystkim paniom o skórze dojrzałej, które pragną zniwelować skutki upływu czasu. Skóra po OxyGeneo jest wyraźnie gładsza i bardziej napięta. Znikają też objawy zmęczenia takie jak cienie, delikatne bruzdy czy ziemistość cery.

Czy istnieją przeciwwskazania do OxyGeneo?

Zabieg OxyGeneo niesie za sobą wiele pozytywnych skutków i docenianych przez kobiety korzyści. Do jego największych zalet należą uniwersalność, skuteczność, komfort i stosunkowo mała inwazyjność. Jak w przypadku większości procedur kosmetycznych, także i tutaj trzeba jednak zachować ostrożność. OxyGeneo nie nadaje się bowiem dla każdego. Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są m.in.:

 • zmiany wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
 • trądzik różowaty i pospolity,
 • aktywna opryszczka,
 • nowotwory,
 • stosowanie preparatów rozrzedzających krew,
 • stosowanie wypełniaczy i botoksu w przeciągu ostatniego miesiąca.

Wszelkie wątpliwości najlepiej omówić oczywiście na konsultacji w moim salonie w Koszalinie. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań służę fachową poradą i profesjonalnym wsparciem. Zapraszam Cię do swojego gabinetu na zabieg OxyGeneo!